:
Записатись на прийом
Задати питання
Зворотній дзвінок
Контакти
Пошук по сайту
#
ru | ua
C
Меню
вул. Ділова, буд. 5-Б
Запис на прийом

Лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

Сітківка

За даними останніх досліджень, причиною найсерйозніших порушень зору і більшості випадків сліпоти стають захворювання сітківки такі, як діабетична ретинопатія, відшарування сітківки, захворювання макулярної зони. Якщо частина сітківки пошкоджена, велика ймовірність, що зір у якійсь мірі буде втрачено. Клітини сітківки не відновлюються, тому зір втрачається безповоротно. Для запобігання втрати зору через захворювання сітківки необхідні регулярне обстеження та своєчасне лікування.

Діагностика захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

Самостійно виявити захворювання сітківки і, таким чином, запобігти появі та прогресуванню серйозних патологій, неможливо. Для комплексного обстеження сітківки за допомогою сучасного діагностичного обладнання в клініках «Ексімер» проводяться наступні дослідження:

 • дослідження полів зору (периметрію): для того, щоб оцінити стан сітківки на її периферії;
 • ультразвукове дослідження внутрішніх структур ока;
 • дослідження очного дна (офтальмоскопії): для того, щоб оцінити стан сітківки, диска зорового нерва, судин очного дна;
 • оптична когерентна томографія (ОСТ) сітківки дозволяє оцінити стан її макулярної (центральної) зони.

У клініках «Ексімер» застосовуються сучасні ефективні методи лазерного, медикаментозного і консервативного (ін'єкційного) лікування різних захворювань сітківки: дистрофії, відшарування сітківки, діабетичної ретинопатії, вікової макулярної дегенерації, макулярного набряку. При виборі варіанту лікування враховується безліч факторів: саме захворювання, його природа і стадія, вік пацієнта, супутні захворювання.

Основні методи лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

Лазерна коагуляція сітківки

Лазерна коагуляція сітківкиЛазерна коагуляція сітківки застосовується при периферичних і центральних дистрофіях сітківки, судинних ураженнях, деяких видах пухлин, для зупинки прогресування хвороби при діабетичній ретинопатії і макулярному набряку.

В клініках «Ексімер» лазерна коагуляція проводиться за допомогою спеціального високоточного діодного лазера. Суть лікування за допомогою лазерної коагуляції сітківки заснована на тому, що тепловий вплив викликає коагуляцію (згортання) тканини і формування зрощень. Проводиться безконтактно і безболісно, під місцевою крапельної анестезією, не вимагає госпіталізації. Лазерна коагуляція сітківки особливо ефективна при ранньому початку лікування.

Результат лікування

Усунення дистрофічних ділянок і ризику раптового відшарування сітківки.

Периферична профілактична коагуляція сітківки

Периферична профілактична коагуляція сітківки виконується для профілактики прогресування змін на очному дні при дистрофії сітківки. Такі стани можуть призвести до відшарування сітківки, яке раптово знижує зір. Процедура ППЛК, зазвичай, рекомендується короткозорим людям, у яких через збільшене очне яблуко сітківка розтягнута і є дистрофічні вогнища, а також вагітним жінкам, у яких через стан сітківки є ризик її відшарування під час пологів. Така процедура покращує кровопостачання сітківки, покращує живлення ураженої ділянки сітківки, перешкоджає проникненню рідини під сітківку і, як наслідок, її відшаруванню.

В клініках «Ексімер» за допомогою периферичної профілактичної лазерної коагуляції зміцнюють сітківку. Периферична профілактична коагуляція сітківки абсолютно безпечна, в тому числі для вагітних жінок і їхніх майбутніх дітей, займає всього кілька хвилин, проводиться під місцевою анестезією в режимі «одного дня».

Результат лікування

Процедура не впливає на гостроту зору, однак, якщо лікар рекомендує проведення периферичної профілактичної коагуляції сітківки, відмовлятися ні в якому разі не можна. Процедура зупиняє прогресування дистрофічних змін на сітківці, запобігає її розтягування і відшарування, захищає пацієнта від втрати зору.

Лікування захворювань сітківки за допомогою ін'єкцій препаратів Lucentis і Eylea

У клініках «Ексімер» для лікування захворювань макули - центральної зони сітківки, яка відповідає за центральний зір (вікова макулярна дегенерація, макулярний набряк) застосовуються інтравітреальні (внутріочні) ін'єкції спеціальних препаратів. Унікальні властивості препаратів дозволяють не тільки сповільнювати прогресуюче погіршення зору, але і, в деяких випадках, навіть відновити гостроту зору.

Препарат Lucentis ( «Луцентіс») застосовується при вікової макулярній дегенерації. Мета лікування - запобігання зростанню аномальних кровоносних судин шляхом блокування стимуляторів росту нових судин. Завдяки ранібізумабу - діючій речовині, що входить до складу препарату «Луцентіс», ін'єкції препарату знижують надлишковий ріст судин і запобігають прогресування захворювання.

При вологій формі вікової макулодистрофії і набряку макули, викликаному тромбозом центральної вени сітківки, в клініках «Ексімер» застосовується препарат Eylea ( «Айлія»). Ін'єкції препарату «Айлія» допомагають знизити проникність судин і зменшити набряк сітківки у пацієнтів з тромбозом центральної вени сітківки та зупиняють втрату зору.

Внутрішньоочні ін'єкції в клініках «Ексімер» проводяться з дотриманням всіх світових стандартів, не вимагають госпіталізації. Курс процедур призначається лікарем. Для контролю результатів лікування застосовують унікальне діагностичне обладнання – оптичний когерентний томограф RTVue-100 (США).

Результат лікування

Уповільнення і зупинка дегенеративних процесів, що ведуть до погіршення зору і, навіть, його втрати. У деяких випадках при лікуванні таких захворювань, як вікова макулярна дегенерація, макулярний набряк, діабетична ретинопатія, введення ін'єкційних препаратів не тільки зупиняє дегенеративні процеси, але і дозволяє поліпшити гостроту зору.

Медикаментозне лікування захворювань сітківки

Підхід до лікування сітківки в клініках «Ексімер» - комплексний, тому частиною лікування може бути застосування додаткових медикаментів. Препарати та їх дозування підбираються лікарем індивідуально.

Результат лікування

Поліпшення процесу кровопостачання сітківки та зорового нерву, живлення сітківки, розсмоктування крововиливів.

Хірургічне лікування захворювань сітківки

Хірургічне лікування (вітректомія) застосовується у випадках масивних внутрішньоочних крововиливів або запущеній діабетичної ретинопатії. Суть вітректоміі полягає у видаленні з порожнини ока згустків крові, помутнілих ділянок склоподібного тіла (або, при необхідності, склоподібного тіла вцілому) і фіброваскулярних тяжів на поверхні сітківки. Лікування не потребує госпіталізації.

Щоб виявити початок захворювання, одного тільки вимірювання внутрішньоочного тиску недостатньо. Необхідно детально вивчити очне дно і диск зорового нерва, а також провести дослідження поля зору. Для цього необхідно, щоб діагностика виконувалася за допомогою цілого комплексу обладнання.

Динамічне спостереження

В ході лікування важливо перебувати під наглядом офтальмолога і проходити повне обстеження зорової системи, що найменше раз на рік. У клініках «Ексімер» дані результатів спостереження пацієнтів зберігаються в електронній базі, що дозволяє спостерігати за процесом в динаміці. Обстеження включає детальне дослідження стану сітківки та зорового нерва, а контроль за центральною ділянкою сітківки (макулою) здійснюється за допомогою оптичного когерентного томографа RTVue-100, який забезпечує високу точність оцінки стану структур очного дна.

Переваги лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

 • В клініках застосовуються найсучасніші, в тому числі інноваційні, методики консервативного, терапевтичного, лазерного лікування захворювань сітківки.
 • Програма лікування складається індивідуально після ретельного діагностичного обстеження структур очного дна на сучасному обладнанні.
 • Лазерні методики лікування, що дозволяють зберегти зір, не потребують госпіталізації и виконують в режимі «одного дня».
 • У клініках є введення інноваційних препаратів для внутрішньоочних ін'єкцій при лікуванні захворювань центральної зони сітківки (макули) - Lucentis і Eylea.
 • Спостереження і лікування ведуть кваліфіковані лікарі-ретинологи з великим досвідом роботи.

Діагностичні прилади нового покоління, зокрема, унікальний оптичний когерентний томограф RTVue-100 (США), дають можливість лікарям спостерігати за станом зорової системи в динаміці і контролювати результати лікування.

Вартість послуг

Послуга Ціна (грн.) Диск. карта
Послуга
Ціна (грн.) Диск. карта
Доросле відділення
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки (ускладнений варіант)
?
Профілактична периферична лазерна коагуляція – укріплення сітківки по периферії. Застосовується для лікування дистрофії сітківки та профілактики відшарування сітківки.
4210 4000
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки (ускладнений варіант)
?
Профілактична периферична лазерна коагуляція – укріплення сітківки по периферії. Застосовується для лікування дистрофії сітківки та профілактики відшарування сітківки.
Диск. карта
4000 грн.
Ціна (грн.)
4210 грн.
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки
?
Профілактична периферична лазерна коагуляція – укріплення сітківки по периферії. Застосовується для лікування дистрофії сітківки та профілактики відшарування сітківки.
3370 3202
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки
?
Профілактична периферична лазерна коагуляція – укріплення сітківки по периферії. Застосовується для лікування дистрофії сітківки та профілактики відшарування сітківки.
Диск. карта
3202 грн.
Ціна (грн.)
3370 грн.
Панретинальна аргон-лазерна коагуляція сітківки (при цукровому діабеті)
?
Лазерна процедура для лікування діабетичної ретинопатії сітківки
5100 4845
Панретинальна аргон-лазерна коагуляція сітківки (при цукровому діабеті)
?
Лазерна процедура для лікування діабетичної ретинопатії сітківки
Диск. карта
4845 грн.
Ціна (грн.)
5100 грн.
Бараж макулярної області
5950 5653
Бараж макулярної області
Диск. карта
5653 грн.
Ціна (грн.)
5950 грн.
Айлія, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція)
11200 11200
Айлія, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція)
Диск. карта
11200 грн.
Ціна (грн.)
11200 грн.Посилання на повний прайс-лист
Лікарі-офтальмологи клініки «Ексімер»:
Головний лікар київської клініки «Ексімер», лікар-офтальмолог вищої категорії, к. м. н.
Провідний рефракційний хірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Провідний спеціаліст рефракційного відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії, фахівець з контактної корекції
Провідний ретинолог клініки, лікар-офтальмолог вищої категорії
Лікар-офтальмолог вищої категорії, ретинолог
Вітреоретинальний хірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Кандидат медичних наук. Лікар вищої категорії. Офтальмохірург
Завідувач анестезіологічною службою, лікар анестезіолог вищої категорії
Запис на прийом Задати питання
Питання по темі
<a id="faq-do2"></a>Марина, 31 рік

Чи проводять у вашій клініці обстеження сітківки?

Відповідь клініки

У клініці «Ексімер» проводиться обстеження сітківки ока за допомогою сучасного когерентного томографа (OCT), який дозволяє отримувати трьохвимірне зображення будови сітківки і структур диска зорового нерва, здійснювати контроль за станом макули, а також проводити спостереження в динаміці. Що є особливо важливим для пацієнтів із захворюваннями сітківки. Когерентний томограф дає можливість проведення ранньої діагностики, коли ще немає ніяких симптомів захворювання. Такий підхід дозволяє почати лікування найраніших стадіях, коли можливо отримати найкращі результати.

Лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»
Оцініть статтю
Оцiнка 1 Оцiнка 1
Оцiнка 2 Оцiнка 2
Оцiнка 3 Оцiнка 3
Оцiнка 4 Оцiнка 4
Оцiнка 5 Оцiнка 5
Запис оцінки...
Дякуємо за оцінку!
Запис до офтальмолога
Кожен відвідувач сайту отримує знижку 5% на діагностику зору при запису на прийом через сайт.

Номер Вашої запису: {{appoint_num}}

Наш співробітник зв'яжеться з Вами для того, щоб підтвердити запис на прийом.

Уважно прочитайте наступну інформацію:

 • діагностика займає орієнтовно 2 години;
 • у разі якщо вказаний Вами час зайнято, оператор зателефонує та ви оберете інший зручний для Вас час.

По можливості, роздрукуйте купон на знижку та надайте його при оформленні в реєстратурі клініки. У випадку якщо Ви не можете роздрукувати купон, запам'ятайте номер Вашого запису {{appoint_num}}.

Номер Вашої запису: {{appoint_num}}

Наш співробітник зв'яжеться з Вами для того, щоб підтвердити запис на прийом.

Уважно прочитайте наступну інформацію:

 • діагностика займає орієнтовно 2 години;
 • у разі якщо вказаний Вами час зайнято, оператор зателефонує та ви оберете інший зручний для Вас час.

По можливості зберегти купон на знижку та надайте його при оформленні в реєстратурі клініки. У випадку якщо Ви не можете зберегти купон, запам'ятайте номер Вашого запису {{appoint_num}}.

роздрукувати купон Зберегти купон
Відправка форми...
ПIБ
Дата народження
Телефон
E-mail
Хто записується на прийом
Дорослий
Дитина
Мiсце
Дата прийому
Час прийому
допустимий час: з 8:00 до 18:30
Коментар
Запис здійснюється мінімум за 3 дні до передбачуваної дати прийому.
Записатись
Питання офтальмолога
Звертаємо Вашу увагу, що питання може бути опубліковане на сайті.

Лист відправлено

Спасибі, що звернулися в клініку Ексімер. Лікар відповість Вам найближчого часу

Відправка форми...
ПІБ
Вік
E-mail
Питання
Надіслати
Замовити зворотній дзвінок
На даний момент диспетчерська служба не працює Ми зможемо передзвонити вам завтра з 9:00 до 19:00
Ваше сообщение отправлено. Наши операторы свяжутся с вами.
Відправка форми...
ПIБ*
Телефон*
Вказати зручний час для дзвінка
Коментар
Замовити